REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Miliony dla powiatu

Nowe lata programowania unijnego (2014-2020 r.) zapowiadają się niezwykle interesująco dla powiatu zgierskiego. Dzięki wejściu naszego samorządu do Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego i staraniom Starosty Zgierskiego o dofinansowanie najważniejszych inwestycji, w ciągu najbliższych 5 lat uda się poddać termomodernizacji wszystkie budynki użyteczności publicznej powiatu zgierskiego i wybudować nową siedzibę zgierskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

Dziś wiemy o 14 mln zł, które nasz Powiat ma szanse otrzymać na realizację projektów inwestycyjnych – mówi Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. 

Które budynki zyskają nowe elewacje, ocieplone ściany, instalacje centralnego ogrzewania, nowe okna i drzwi lub systemy zarządzania energią?

Oprócz siedziby Starostwa Powiatowego w Zgierzu będą to: Powiatowy Urząd Pracy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu, Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie, LO im. Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, Zespół Szkół Specjalnych w Głownie, Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgierzu, Zespół Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim, Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie, Zespól Szkół nr 1 w Głownie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim. 

Kolejną bardzo istotną i długooczekiwaną inwestycją będzie budowa nowej siedziby MDK w Zgierzu. 

Na ten cel przeznaczymy 4 mln zł – mówi Ilona Rafalska z Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych zgierskiego starostwa. – Gmina Miasto Zgierz stworzy Centrum Kultury, w którym my, jako powiat, umieścimy MDK.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu