REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pracowite wakacje drogowców

Tradycyjnie okres wakacyjny sprzyja remontom drogowym. Nie inaczej jest z powiatowymi drogami. Na blisko 3 km odcinku od miejscowości Popów Głowieński do miejscowości Stary Waliszew w gminie Głowno, ekipa drogowa położy nowy asfalt oraz odtworzy rów przydrożny i ustawi bariery energochłonne. W gminie Parzęczew na odcinku od ul. Stodolnianej (kościół) w kierunku miejscowości Łążki (gr. Powiatu) zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa o długości ponad 1,5 km. Wyprofilowane zostaną również pobocza. Nowej nawierzchni doczeka się także blisko 1,4 km odcinek drogi powiatowej od Leśmierza, aż do granic powiatu w kierunku Łęczycy. Z kolei w Głownie na ul. Dąbrowskiego na odcinku od drogi krajowej Nr 14 do ul. Traugutta drogowcy położą nowy chodnik z kostki brukowej.

W Ozorkowie przebudowy doczeka się m.in. ul. Mielczarskiego. Na blisko półkilometrowym odcinku ekipa remontowa położy nowy asfalt oraz wymieni krawężniki i wykona oznakowanie poziome. Nowego chodnika, z kostki brukowej, doczeka się również ul. Średnia.

Spore zmiany szykują się na ul. Łagiewnickiej i Chełmskiej w Zgierzu. Na tej pierwszej na odcinku od ul. Owocowej do przystanku autobusowego na ul. Chełmskiej i dalej na ulicy Chełmskiej, na odcinku od ul. Krzywej do ul. Wiśniowej drogowcy położą nowy chodnik z kostki brukowej. Dodatkowo ul. Chełmska na odcinku od ul. Uroczej do DPS-u doczeka się nowego asfaltu oraz wymiany krawężników.

Dalszej przebudowy doczeka się również ul. Piłsudskiego w Zgierzu. W planach jest wymiana nawierzchni asfaltowej oraz odtworzenie znaków poziomych na odcinku od ul. Marysińskiej do wiaduktu kolejowego. 

Ponadto przebudowane zostaną także tzw. „dojazdówki do gruntów rolnych”: droga powiatowa relacji Aleksandrów Łódzki Parzęczew na odcinku 4,5 km, ul. Kościelna w miejscowości Biała na odcinku 0,6 km.

Inne

Ciekawe artykuły