REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Miłośnicy długich dystansów w Ozorkowie

Nad Zalewem Miejskim w Ozorkowie spotkali się uczestnicy i kibice Ogólnopolskiego Supermaratonu 25/50, którego celem jest propagowanie turystyki ekstremalnej i biegów długodystansowych, sprawdzanie możliwości własnego organizmu na dystansie maratońskim oraz poznanie walorów krajoznawczych okolic Ozorkowa i gmin Powiatu Zgierskiego.

W tym roku stu pięćdziesięciu trzech uczestników wyruszyło na trasę. Najlepszy czas na 25 kilometrów uzyskał Maurycy Oleksiewicz z Łodzi pokonując dystans w czasie 1 godz. 39 min. Na 50 najlepszy okazał się Rafał Broniszewski z Tomaszowa Mazowieckiego z czasem 3 godz. 43 min.

Organizator Supermaratonu – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie wraz ze sponsorami wręczyli medale i dyplomy wszystkim uczestnikom, zaś trzy pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn i kobiet na dystansie 25 i 50 kilometrów zostały uhonorowane pucharami i nagrodami.

Najstarszym zawodnikiem był Jan Brzoza z Kielc (65 lat). Najmłodsza – Zosia Dolecka z Warszawy (11 lat) już po raz trzeci wzięła udział w maratonie na krótszym dystansie. Statuetkę wręczono także uczestnikowi, który przybył do Ozorkowa z najodleglejszego miejsca w Polsce; tym razem był to gdańszczanin.

 

Inne

Ciekawe artykuły