REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Aleksandrów Łódzki opanowali kolarze

Już po raz dziewiąty w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski Masters zaliczany do jednego z etapów Pucharu Polski. Stu sześćdziesięciu kolarzy ścigało się na liczącej 28 kilometrów trasie: Aleksandrów – Rąbień – Niesięcin – Krzywiec – Babiczki – Babice – Kazimierz – Stanisławów Stary – Słowak – Zgniłe Błota – Sanie – Aleksandrów. Zawodnicy z całej Polski, a nawet z Kaliningradu, startowali w sześciu kategoriach wiekowych od 20 do 80 lat, mając do pokonania 2 lub 3 długości tej trasy.

Pierwsze miejsca w poszczególnych klasyfikacjach zajęli: Dominik Omiotek z Pabianic (M – 20), Kamil Maj z Lublina (M – 30), Vladimir Dvorjanchinov z Rosji (M – 40), Dariusz Ledvchowski z Łodzi (M – 50), Zbigniew Szczęsny z Sobótki (M – 60) i Jerzy Szemraj z Piekar Śląskich (M – 70). Najstarszy uczestnik miał prawie 80 lat. Dla najmłodszych miłośników kolarstwa szosowego zorganizowano Mały Wyścig Pokoju, którego zwycięzcą został Dominik Chmielewski ze Strykowa.

O godzinie 14.30 przed Ratuszem Miejskim rozpoczęło się uroczyste wręczanie pucharów i nagród dla kolarzy za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Sekretarz Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch, wielki miłośnik tego sportu, uhonorował zwycięzców Pucharem Starosty Zgierskiego.

Kibice mogli podziwiać nie tylko umiejętności i kondycję samych zawodników, ale także ich wspaniałe rowery, na których z zawrotną szybkością pokonywali trasę. Kolarze potrafią na nich jechać z prędkością 50 – 60 km/h.

 

Inne

Ciekawe artykuły