REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Minister potrafi

 W poniedziałek (21.06.2010 r.) budynek Sądu Rejonowego w Zgierzu przy ul. Sokołowskiej doczekał się premiery. Obiekt wart 22 mln zł oddano do użytku przed czasem. Inwestycja cieszy zarówno sędziów, prawników jak i władze miasta. 

 
Na otwarcie gmachu przybył Minister Sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski. Podczas prezentacji zapanowała konsternacja, kiedy minister zwrócił uwagę, że zgierski sąd to jedyny sąd w Polsce bez normalnej, utwardzonej drogi dojazdowej. Co więcej, nie posiada też parkingu dla pracowników oraz odwiedzających. Z ust władz miasta natychmiast padły deklaracje – prezydent Sokół obiecał opracowanie dokumentacji, oraz zagwarantowanie środków na remont w przyszłym roku, a starosta Socha zapewnił, że parking stanie w miejscu sali gimnastycznej dawnej szkoły.
Kwiatkowski naciskał „Przyjeżdżam na takie uroczystości nie dlatego, żeby przecinać wstęgę, tylko żeby załatwić te sprawy, których inni nie potrafią przeforsować”.
 
Ul. Sokołowska rzeczywiście wymaga gruntownego remontu. W marcu zginął tu przechodzący emeryt, który poślizgnął się, wpadł do kałuży i zachłysnął się. 
 
Otwarcie budynku odbyło się zatem niczym rodem z PRL-u. Urzędnicy potrafią, gdy minister każe.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają