REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mixer Regionalny Łódzkie 2014 – 6.09.2014

Mixer Regionalny jest coroczną niebiletowaną imprezą rozrywkowo-wystawienniczą organizowaną przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, która w oryginalny sposób przybliża mieszkańcom województwa łódzkiego różnorodność regionu. Pod marką Mixera kryje się zaangażowanie regionów (powiatów czy gmin) oraz instytucji województwa łódzkiego przy organizacji nie jednej, ale dodatkowo dwóch wydarzeń masowych poza Łodzią, w Łęczycy i Sieradzu. W tym roku organizatorzy wychodzą również naprzeciw potrzebom promocji województwa oraz rozwiązań kreatywnych naszych mieszkańców, prezentując przykłady myślenia projektowego, promując tym samym markę „Łódzkie”.

Mixer jest imprezą, która integruje mieszkańców regionu, rozwija świadomość kreowania silnej marki regionalnej, wspiera dorobek kulturowy, dziedzictwo historyczne i przyrodnicze województwa łódzkiego, ułatwia współpracę regionalną i wzajemną promocję wobec regionów partnerskich.

W tym roku bawimy się aż 3 dni! Już wkrótce organizatorzy zapraszają do Łęczycy, gdzie 2 sierpnia 2014 r. w godz. 12.00-19.00 na Placu Tadeusza Kościuszki, w okolicy Zamku Królewskiego, na ulicy Zamkowej, Kaliskiej i Placu Przyjaźni odbędzie się wielka impreza wystawiennicza, podczas której swoje atrakcje turystyczno-krajoznawcze zaprezentuje również Gmina Zgierz. W domku nr 23 będzie można między innymi skosztować gminnych przysmaków: chleba na zakwasie wypiekanego w piecu ceglanym przez Piekarnię „Naturex” z Białej, który to w 2008 r. został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych MRiRW oraz miodów z pasieki Leopolda Ratajczaka z Łagiewnik Nowych koło Zgierza.

Trzy tygodnie później, 23 sierpnia 2014 r. w Sieradzu (godz. 12.00-19.00) Rynek, plac przed Teatrem Miejskim (przedłużenie ul. Dominikańskiej) będzie miejscem kolejnego jarmarku regionalnego. O tym, kto wówczas będzie reprezentował Powiat Zgierski przekonamy się już wkrótce…

6 września 2014 r. w Łodzi odbędzie się wielki finał Mixera Regionalnego. Najpierw (w godz. 12.00-18.00) organizatorzy zaproszą na część rozrywkową, a następnie (w godz. 18.00-00.00) na cykl niebiletowanych koncertów. Wszystkie wydarzenia odbędą się na Starym Rynku, w Parku Staromiejskim oraz na terenie w kwadracie ulic: Drewnowska/Getta Warszawskiego – Franciszkańska – Północna – Zachodnia. Będzie to wyjątkowe wydarzenie muzyczne podczas którego wystąpią AYO, Mela Koteluk, Soniamiki oraz Alina Orlova w duecie z Julią Marcell.

Więcej informacji o wszystkich atrakcjach w ramach tegorocznego Mixera na stronie: http://www.mixer.lodzkie.pl/

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,