REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Moc atrakcji w Dzień Dziecka

W tym roku najmłodszych mieszkańców Zgierza w ich dniu – 1 czerwca czeka sporo atrakcji. Dorośli postarali się, aby ten dzień był dla naszych pociech ciekawy i niezapomniany.

Na co mogą liczyć dzieci w najbliższą środę?

1 czerwca Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na otwarcie wystawy „Dziecięcy Świat, zabawki z dawnych lat” o godz. 13 do Domu Tkackiego przy ul. Narutowicza 5 (wejście od Rembowskiego). Obejrzeć będzie można stare i niekiedy zabytkowe już zabawki, jakimi bawili się nasi rodzice i dziadkowie.

W tym samym dniu w Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki o godz. 16.30 odbędzie się finał akcji „Odszykuj swój rower” organizowanej przez Centrum Kultury Dziecka. Dzieci do lat 12 zaprezentują swoje odszykowane rowery i hulajnogi. Zapowiada się kolorowo, śmiesznie i pomysłowo. Ponadto odbędą się również konkursy, gry i zabawy dla cyklistów oraz parada odszykowanych rowerów wokół stawu Cylkego.

Również z okazji Dnia Dziecka Foto Studio PAPARAZZI w Zgierzu, pl. Kilińskiego 9 zaprasza na profesjonalną sesję studyjną w dniach 1 – 3 czerwca  2011 r. W tych dniach można zrealizować specjalny kupon rabatowy, który uprawnia do 50% rabatu za pozę.

W swoje progi zaprasza również zgierska Komenda Powiatowa Policji. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych kl. I – III będą mogli w swoje święto w godz. 10-13 obejrzeć jak pracuje się w Policji „od kuchni”. W tym dniu dzieci poznają sprzęt policyjny, radiowozy, policyjne pomieszczenie dla osób zatrzymanych i stanowisko dowodzenia.

1 czerwca w godz. 9-18 będzie miał również miejsce finał akcja "Mały Prezydent Miasta Zgierza". Troje zwycięzców konkursu wcieli się w rolę Małego Prezydenta Miasta Zgierza oraz jego dwóch zastępców.

Co jeszcze?
O godz. 17.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. B. Prusa, ul. Łódzka 4 odbędzie się spotkanie z Marią Czubaszek, znaną poetką, pisarką, satyrykiem, a także autorką tekstów piosenek, scenarzystką, felietonistką i dziennikarką. Jest ona znana z ogromnego poczucia humoru i dystansu do samej siebie.

Na sportowo
W godz. 9-14 na obiektach MOSiRu w Zgierzu ul. Wschodnia 2 odbędą się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce nożnej kobiet. Podopieczne trenera Radosława Fremela zmierzą się w grupie z TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski, EZL Zagłębie Lubin i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a