REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tłumy na otwarciu nowej galerii

W sobotę 28 maja oficjalnie otwarte zostało pierwsze centrum handlowe w Zgierzu – Centrum Zakupów, przy ul. Łódzkiej 77/79. Z tej okazji licznie przybyli mieszkańcy Zgierza oraz okolic by przekonać się jak wygląda nowy kompleks, a także by dokonać pierwszych zakupów.

Samo centrum podzielone jest na dwa oddzielne budynki. Jeden z obiektów zajmuje supermarket Tesco oraz Deichmann, sklep z butami. W drugim mieści się drogeria Rossmann, sklep obuwniczy CCC, a także Jysk – skandynawski market z artykułami wyposażenia wnętrz oraz Pepco z odzieżą i artykułami przemysłowymi. Wkrótce do grona najemców dołączy apteka Cosmedica. Powierzchnia handlowa wynajęta jest w ponad 83%. Z 3,6 tys. m2 wynajęto bowiem ponad 3 tys. m2.

Początkowo inwestorem centrum była firma Budizol z Włocławka. W trakcje realizacji kompleksu odsprzedała ona jednak inwestycję warszawskiej Nap Invest Group. Budizol do końca działał jednak jako wykonawca projektu.

Przez całą sobotę  na terenie centrum można było nie tylko zrobić zakupy w nowo otwartych sklepach, ale również wziąć udział w zabawach i konkursach. Wśród zaplanowanych atrakcji były m.in. pokazy żonglerki połączone z warsztatami, pokazy szczudlarzy oraz nauka chodzenia szczudłach.

Wybrałam się do centrum aby zrobić kilka sobotnich zakupów, ale tłumy przy kasach zniechęciły mnie do zakupów. Może następnym razem uda mi się spokojnie pochodzić po sklepach – powiedziała pani Bożena Adamczyk.

Centrum nie posiada sztywnych godzin pracy. Każdy ze sklepów we wsałsnym zakresie ustala godziny swoje godziny otwarcia.

Czas pokaże czy nowa galeria wystarczy, aby zastąpić zgierzanom Manufakturę czy Galerię Łódzką.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a