REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Tłumy na otwarciu nowej galerii

W sobotę 28 maja oficjalnie otwarte zostało pierwsze centrum handlowe w Zgierzu – Centrum Zakupów, przy ul. Łódzkiej 77/79. Z tej okazji licznie przybyli mieszkańcy Zgierza oraz okolic by przekonać się jak wygląda nowy kompleks, a także by dokonać pierwszych zakupów.

Samo centrum podzielone jest na dwa oddzielne budynki. Jeden z obiektów zajmuje supermarket Tesco oraz Deichmann, sklep z butami. W drugim mieści się drogeria Rossmann, sklep obuwniczy CCC, a także Jysk – skandynawski market z artykułami wyposażenia wnętrz oraz Pepco z odzieżą i artykułami przemysłowymi. Wkrótce do grona najemców dołączy apteka Cosmedica. Powierzchnia handlowa wynajęta jest w ponad 83%. Z 3,6 tys. m2 wynajęto bowiem ponad 3 tys. m2.

Początkowo inwestorem centrum była firma Budizol z Włocławka. W trakcje realizacji kompleksu odsprzedała ona jednak inwestycję warszawskiej Nap Invest Group. Budizol do końca działał jednak jako wykonawca projektu.

Przez całą sobotę  na terenie centrum można było nie tylko zrobić zakupy w nowo otwartych sklepach, ale również wziąć udział w zabawach i konkursach. Wśród zaplanowanych atrakcji były m.in. pokazy żonglerki połączone z warsztatami, pokazy szczudlarzy oraz nauka chodzenia szczudłach.

Wybrałam się do centrum aby zrobić kilka sobotnich zakupów, ale tłumy przy kasach zniechęciły mnie do zakupów. Może następnym razem uda mi się spokojnie pochodzić po sklepach – powiedziała pani Bożena Adamczyk.

Centrum nie posiada sztywnych godzin pracy. Każdy ze sklepów we wsałsnym zakresie ustala godziny swoje godziny otwarcia.

Czas pokaże czy nowa galeria wystarczy, aby zastąpić zgierzanom Manufakturę czy Galerię Łódzką.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na