REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mosty-Katowice zaprojektują dalszy przebieg S-14

Znany jest wykonawca dalszej części projektu Zachodniej Obwodnicy Łodzi (oraz Zgierza), czyli trasy ekspresowej S-14. Najkorzystniejszą ofertę w wysokości 3.584.958,00 zł. złożyła firma "Mosty – Katowice" wysuwając się na pierwszą pozycję spośród 18 wykonawców, którzy wystartowali w przetargu. 

Prace projektowe obejmują 26 kilometrowy odcinek drogi od węzła "Lublinek" (skrzyżowanie S-14 /DK-14bis) do drogi krajowej nr 1 w Słowiku za Zgierzem. Projekt ma być gotowy w ciągu 29 miesięcy od chwili podpisania umowy – informuje Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
To pierwszy tak znaczący postęp w budowie tego odcinka. Jego geenza sięga przeszło 30 lat. Wraz z planowaną autostradą A1 trasa ma odciążyć m.in. drogę krajową nr 1 przebiegającą przez Zgierz. Projektowany zachodni odcinek S14 to także ostatni fragment, który zamknie obwodnicę Łodzi. Od północy ring autostradowy utworzy istniejąca autostrada A2, od wschodu planowana A1, od południa zaś budowana już trasa S8.
 
Przewidywany czas na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych to 8 miesięcy od czasu wykonania projektu budowlanego. Oznacza to, że pierwsza łopata na placu budowy najwcześniej będzie mogła być wbita w czerwcu 2015 r. 
 
Tymczasem na ukończeniu są prace przy odcinku S14 stanowiacym obwodnicę Pabianic. Inwestycja miała być oddana w listopadzie 2011 r. jednak wykonawca zanotował kilkumiesięczne opóźnienie. 
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a