REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

XIX Memoriał Zawora – relacja i wyniki

W sobotę 21 kwietnia na pływalni MOSiR w Zgierzu odbyły się już po raz dziewiętnasty zawody pływackie upamiętniające – Józefa Jurka „Zawora” – wielkiego popularyzatora pływania w Zgierzu, działacza sportowego, ratownika i wychowawcy wielu ratowników naszego miasta, byłego zawodnika „Włókniarza” i „Boruty”. W  zawodach wzięło udział około 250 osób, najwięcej dzieci z klas I-III szkół podstawowych. 

Zawody rozgrywane były  w kategoriach wiekowych  kobiet i mężczyzn  w stylu dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz zmiennym. W czasie trwania zawodów odbył się również bieg pokazowy na 100 metrów zawodników sekcji pływackiej „MUKS”.  Ponadto zawodnicy rywalizowali w biegu memoriałowym na 100 m stylem dowolnym, konkurencjach ratowniczych oraz sztafecie rodzinnej.

Organizatorami zawodów byli: Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu i Zgiersko-Łęczyckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Zgierzu. Imprezę sędziowali sędziowie z Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. Przy organizacja pomagają również synowie Józefa JurkaBartłomiej oraz Jakub Jurek.
 
Zobacz wyniki zawodów.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a