REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

MotoMikołaje w zgierskim szpitalu

 Zgierscy motocykliści obdarowali prezentami chore dzieci. W poniedziałek 6.12.2010 na oddziale pediatrii Zgierskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu pojawił się Mikołaj z pełnym workiem prezentów. Nie towarzyszyły mu jednak śnieżynki w białych futerkach, ale… grupa ludzi w czarnych skórach. To przedstawiciele grupy motocyklistów zgierskich „Czarne Orły”, o których pisaliśmy niedawno na łamach naszego portalu. 

Zbiórka została przeprowadzona wśród grupy „Orłów” mówi jeden z organizatorów akcji Nie miała ona charakteru publicznego. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy słodycze i drobne maskotki, by obdzielić znajdujące się w szpitalu kilkanaścioro dzieci. Większość z nas ma dziecidodajei wie jak trudny jest to okres dla przebywających tam maluchów. Chcieliśmy choć w ten skromny sposób umilić im pobyt w szpitalu.

Pomysł zorganizowania takiej akcji zrodził się niedawno. Jak co roku organizowana jest akcja MotoMikołaje, gdzie łódzcy motocykliści na swoich maszynach zbierają się i kwestują objeżdżają najważniejsze punkty miasta Łodzi. Za zebrane datki, m.in. za możliwość zrobienia zdjęcia na swoich lśniących motocyklach, zostają zakupione zabawki, słodycze i inne prezenty, a następnie grupy rozjeżdżają się do wybranych szpitali i domów dziecka obdarowując znajdujących się tam podopiecznych. Z reguły są to jednak ośrodki znajdujące się w Łodzi. 
 
W tym roku jednak wczesne obfite opady śniegu pokrzyżowały trochę plany i uniemożliwiły wyjazd motocyklami. Zrodził się więc w „Czarnych Orłach” pomysł, aby odwiedzić nasz zgierski szpital. Aby było wszystko zgodne z prawem wystąpili o zgodę od ordynatora szpitala dr. Krzysztofa Marcinkowskiego, który serdecznie wraz w siostrami pracującymi na oddziale pediatrycznym powitał motocyklistów oraz brał udział w obdarowywaniu dzieci. Na koniec dzieci wręczyły samodzielnie wykonaną laurkę z podziękowaniami dla Mikołaja i grupy „Czarnych Orłów”. Po drobnym poczęstunku przez personel szpitala, nastąpiło wpisanie się do księgi pamiątkowej szpitala. 
 
Zaskoczenie i radość obdarowanych dzieci była wielkastwierdza „Mikołaj” Robert Oraczyńskiwięc cieszymy się, że mogliśmy w jakiś sposób pomóc i uczynić, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci dzieci… 
 
WirtualnyZgierz.pl gratuluje motocyklistom szlachetnego pomysłu. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność