REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mundurowi u dzieci w Sokolnikach

6 maja 2011 r. w progach szkoły podstawowej przy Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej dla Dzieci w Sokolnikach gościła policjantka ze zgierskiej komendy i dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ozorkowie. Wspólnie przeprowadzili pogadankę dla dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Tematyka spotkania z młodszymi dziećmi dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zachowań w domu, szkole na podwórku. Mundurowi przypomnieli dzieciom jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe i apelowali o noszenie ich przez dzieci, młodzież a nawet dorosłych zarówno w dzień jak i po zmierzchu i nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie gdzie się poruszają.

W drugiej części spotkania ze starszymi dziećmi poruszone zostały także zagadnienia z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Część dzieci, która uczestniczyła w spotkaniu pochodziła z okolic Bogatyni – terenów, które nawiedziła powódź.

Spotkanie uatrakcyjnił Jeż ze Zgierza, który wspólnie z dziećmi uczył się jak postępować by być bezpiecznym. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkową fotografię z policjantami i oczywiście Jeżem ze Zgierza.

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub