REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na powiatowych drogach praca wre

Początek września to nie tylko koniec wakacji i powrót do szkoły, pracy. To także czas na remonty dróg. Nie inaczej jest w powiecie zgierskim. Pod koniec października kierowcy pojadą przebudowaną ul. Mielczarskiego w Ozorkowie. Aktualnie na blisko półkilometrowym odcinku ekipa remontowa kładzie nowy asfalt, wymienia krawężniki i wykonuje oznakowanie poziome. Na początku listopada ma się zakończyć układanie nowego chodnika z kostki brukowej na ul. Łagiewnickiej i Chełmskiej w Zgierzu. Na tej pierwszej nowy chodnik pojawi się na odcinku od ul. Owocowej do przystanku autobusowego na ul. Chełmskiej i dalej na ulicy Chełmskiej, na odcinku od ul. Krzywej do ul. Wiśniowej.

Ekipa budowniczych pojawiła się również na ul. Piłsudskiego w Zgierzu. Na odcinku od ul. Marysińskiej do wiaduktu kolejowego wymiany doczeka się nawierzchnia asfaltowa. Zostaną także odtworzone znaki poziome. Natomiast na odcinku od ul. Solnej do ul. Marysińskiej pojawią się nowy chodnik i krawężniki.

Z końcem września ma być gotowa tzw. „dojazdówka do gruntów rolnych”, czyli prawie 3-kilometrowy odcinek drogi od Popowa do granic powiatu w Starym Waliszewie. W północnej części naszego powiatu drogowcy kładą nowy asfalt oraz ustawiają bariery energochłonne.

W ramach tzw. „Schetynówki” pod koniec października ma zostać oddana do użytku droga w miejscowości Swędów. Na odcinku od ul. Głównej do ul. Nad Torem drogowcy kładą nowy chodnik. Z kolei na odcinku od drogi krajowej nr 14 do skrzyżowania z drogą gminną robotnicy położą blisko 2 km nowego asfaltu. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu