REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na rynku bałuckim kwitnie sprzedaż z kontrabandy

 Po raz kolejny doszło do zatrzymania handlarza trefnego towaru na ul. Zgierskiej w Łodzi. Wcześniej w połowie października wpadło trzech mężczyzn, którzy handlowali towarem z przemytu. W tym tygodniu Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o handel papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono blisko 1500 paczek trefnych papierosów i 7 półlitrowych butelek spirytusu. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Realizując czynności operacyjne policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą uzyskali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Zgierskiej znajdują się nielegalne papierosy i alkohol, które przeznaczone są do sprzedaży na Rynku Bałuckim.

25 października kilka minut po godzinie 10 kryminalni zapukali do drzwi typowanego mieszkania, gdzie zastali 38-letniego mężczyznę. Stróże prawa przeszukali lokum i znaleźli 1498 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 7 półlitrowych butelek z „trefnym” spirytusem. Towar zabezpieczono, a 38-letniego właściciela kontrabandy przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, gdzie jeszcze tego samego dnia został przesłuchany. Śledczy ustalili, że 38-latek nie posiada stałego meldunku, jest bezrobotny, a „fajki” i alkohol chciał sprzedać na Rynku Bałuckim, by podreperować swój budżet.

Podejrzany swoją działalnością naruszył przepisy kodeksu karnego skarbowego – zgodnie z artykułem 65 „kto nabywa, przechowuje lub przewozi wyroby akcyzowe lub opakowania z tymi wyrobami stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie. 

Inne

Ciekawe artykuły