REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zamiast parku – lodowisko

1 listopada kończy się sezon funkcjonowania parku linowego w Zgierzu. Możliwość wspinaczki powróci dopiero w kwietniu 2011 r. Do tego jednak czasu miłośnicy ruchu i sportu będą mogli wybrać się na łyżwy na sztucznym lodowisku przy ul. Bolesława Leśmiana 1. 
 
Do jego otwarcia potrzebne jest jeszcze pozwolenie na budowę. – Pozwolenie zostanie na pewno wydane do końca listopada. Wylanie lodowiska to kwestia 2-3 dni, jednak warunkiem koniecznym jest, aby temperatura powietrza wynosiła nie więcej niż 7 stopni Celsjusza. Wówczas można uruchomić agregaty – mówi Dorota Jankiewicz, rzecznik zgierskiego magistratu.  
 
Oprócz wylania samej tafli lodowej konieczny jest również montaż hali namiotowej. Miasto wybrało już wykonawcę w drodze przetargu. Firma z Zamysłowa w woj. wielkopolskim zobowiązała się dostarczyć oraz postawić zadaszenie nad sezonowym lodowiskiem za kwotę 165 tys. zł. Hala namiotowa będzie miała następujące wymiary: 25,0m x 40,0m x 3,50m. Wewnątrz nie znajdą się żadne podpory, tak aby umożliwić korzystającym bezkolizyjną i bezpieczną jazdę.
 
– W planach na następną kadencję mam m.in. powiększenie lodowiska, jak i hali namiotowej – mówił prezydent Jerzy Sokół podczas niedawnej niedzielnej młodzieżowej debaty prezydenckiej. 
 

Inne

Ciekawe artykuły