REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Na targowisku bez ptaków

21 października wszedł w życie nowy regulamin obowiązujący na zgierskim targowisku (plac Targowy). Nowe przepisy zakazują handlu zwierzętami. Targowisko nieczynne jest w niedziele i poniedziałki. W pierwszym tygodniu strażnicy miejscy pouczali handlujących o nowych przepisach. Teraz niezdyscyplinowanym grożą mandaty. 

Wcześniej w niedziele odbywał się tu handel zwierzętami, w szczególności ptakami, co było uciążliwe dla mieszkańców okolicznych bloków. Ci kierowali petycje do Urzędu Miasta skarżąc się na brud, fetor i hałas. Argumentowali, że nie mogą mieć spokoju nawet w dni wolne od pracy. 
 
Z naszych informacji wynika, że pojawił się prywatny inwestor, który chętny jest prowadzić rynek handlu zwierzętami na ul. Aleksandrowskiej. Jeśli nowe miejsce znajdzie aprobatę wśród handlarzy, nie widzimy przeszkód, aby handel odbywał się w nowy miejscu – mówi Grzegorz Leśniewicz, wiceprezydent Zgierza. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub