REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nadeszła wiosna, kalendarzowa, ale nie tylko

Mamy długo wyczekiwaną wiosnę – tą astronomiczną, i tą prawdziwą – za oknem. Po ostatnim epizodzie zimowym, nareszcie zrobiło się cieplej i pogodniej. Nad region wracają bociany. Od pewnego czasu Polską rządzą układy wysokiego ciśnienia przynosząc nam piękną i słoneczną pogodę. I tak będzie teraz przez dość długi okres. 

 
Dopiero we wtorek 27 marca do wschodniej granicy zbliży się układ niskiego ciśnienia i może zdarzyć się, że chmury frontu zahaczą o centralną Polskę a więc także Zgierz. To bardzo dobra informacja dla działkowiczów i rolników, którzy z niepokojem patrzą w niebo z nadzieją na kroplę deszczu, gdyż w całym powiecie panuje susza. Po jednym dniu z opadami nad Zgierza znów powróci słońce. Tak będzie aż do piątku 30 marca kiedy znów się zachmurzy i przelotnie popada deszcz. Temperatura prawdziwie wiosenna sięgająca nawet 17 stopni co przy wietrze wiejącym z południowego zachodu oraz zachodu z prędkością nieprzekraczającą 2-3 m/s da nam naprawdę poczuć wiosnę pełną piersią.
 
Pamiętajmy również przy okazji takiej pogody o niewypalaniu traw i łąk gdyż nie dość, że wypalamy również całe "życie" to również narażamy się na karę grzywny bądź pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a