REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nagrody, awanse i odznaczenia dla powiatowych strażaków

 Powiatowe Obchody Dnia Strażaka przybrały w tym roku wyjątkowo uroczysty charakter. Powodów było kilka: 20-lecie wprowadzenia systemu ratowniczo-gaśniczego w Polsce oraz 25 lecie polskiej transformacji – uchwalania 10 ustaw, które złożyły się na „plan Balcerowicza”. 17 grudnia 1989 roku zostały po raz pierwszy zaprezentowane posłom a 1 stycznia 1990 roku weszły w życie i zapoczątkowały bardzo ważne przemiany społeczno – gospodarcze.

 
O randze powiatowego święta może świadczyć także długa lista gości przybyłych do Głowna na Plac Wolności, gdzie wyjątkowo w tym roku odbywały się uroczystości. Byli wśród nich m.in.: wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, posłowie: Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin, Marek Matuszewski, senator Andrzej Owczarek, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski, st. bryg. Mariusz Konieczny – zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a także włodarze gmin i miast wchodzących w skład naszego powiatu oraz przedstawiciele służb mundurowych.
 
W samo południe, w niedzielę 7 czerwca księża: Stanisław Banach i kapelan wojewódzki strażaków ks. bryg. Henryk Betlej odprawili mszę świętą polową. Uwagę gości przykuwał postawiony przez strażaków z jednostki w Strykowie ołtarz, którego ozdobą były strażackie drabiny ułożone w kształcie krzyża. Po mszy nadszedł czas na uhonorowanie powiatowych strażaków. Decyzją ministra spraw wewnętrznych wręczono srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a także awanse na wyższe stopnie oficerskie. W ten sposób grono powiatowych strażaków powiększyło się o młodszego kapitana i dwóch młodszych brygadierów. Pozostałe awanse nadali Komendant Główny PSP (2 awanse), Łódzki Komendant Wojewódzki PSP (28 awansów) oraz Komendant Powiatowy PSP (1 awans). Uroczystość była także okazją do wręczenia medali nadanych przez prezydia wszystkich szczebli zarządów OSP „Za Zasługi dla Pożarnictwa” i odznak „Strażak Wzorowy”.
 
Tradycyjnie już podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka wręczono nagrody starosty zgierskiego dla najlepszych strażaków. W tym roku z rąk Wojciecha Brzeskiego sprzęt RTV – telewizory otrzymali mł. kpt. Marcin Sadecki – dowódca sekcji w zgierskiej jednostce, wielokrotny reprezentant komendy powiatowej i wojewódzkiej w rozgrywkach piłki siatkowej, oraz kpt. Łukasz Łukasik – kierownik sekcji w Komendzie Powiatowej PSP w Zgierzu, startujący wielokrotnie z powodzeniem w sportach pożarniczych. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu