REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Napadli i ograbili 19-latka. Wpadli w ręce policji w niecałą godzinę po zdarzeniu

Napadli i ograbili 19 –latka. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 lutego 2014 r. około godz. 4.00 na terenie miejskiego parku w Zgierzu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy wracał do domu został zaczepiony przez dawnego znajomego i jego dziewczynę. Podczas rozmowy mężczyzna zażądał od zgłaszającego telefonu komórkowego i pieniędzy. Gdy sprawca usłyszał, że pokrzywdzony nie ma przy sobie niczego takiego, zdenerwowany uderzył go w twarz. Zaraz po tym wyciągnął z kieszeni swój telefon i wykonał połączenie na numer pokrzywdzonego by sprawdzić czy rzeczywiście ten mówi prawdę. Gdy tylko usłyszał dźwięk aparatu wydobywający się z odzieży ofiary zaczął okładać go pięściami. Wspólnie z dziewczyną przejrzeli jego ubranie, w którym znaleźli ukryty telefon komórkowy, portfel z dokumentami oraz pieniądze. Natychmiast zabrali znalezione łupy i uciekli z miejsca napaści. W niecałą godzinę od zdarzenia policjanci zatrzymali podejrzewanych oraz odzyskali większość skradzionych przedmiotów. 20-letni mężczyzna i jego o trzy lata starsza towarzyszka dalszą część poranka spędzili w celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty współdziałania w dokonaniu rozboju za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 3 lutego 2014 roku Prokurator Rejonowy w Zgierzu zastosował wobec przestępczego duetu dozór policyjny.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.