REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa w Łodzi

Zaplanowałeś swoje wakacje? Wiesz już gdzie je spędzisz i jakie atrakcje czekają na Ciebie? A czy jesteś świadomy, jakie błędy popełniasz za kierownicą? Czasem mała chwila nieuwagi może kosztować czyjeś życie. Słońce, rozpraszające uwagę dzieci, korki –  to tylko kilka sytuacji stwarzających realne zagrożenie na drodze. Zanim wyruszysz na urlop przyjdź na piknik Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa i dowiedz się jak bezpiecznie dojechać do celu.

Latem o bezpieczeństwie drogowym organizatorzy Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa uczą na wesoło i na świeżym powietrzu. Przyjdź z całą rodziną 19.06 br. na Rynek Manufaktury w Łodzi. W godzinach 10.00- 16.30 w praktyce nauczysz się jak podnieść poziom swojego bezpieczeństwa na drodze. Uczestnicy, który odważą się przejść próbę w symulatorze zderzeniowym na własnej skórze sprawdzą uwarunkowania fizyczne zależności masy pojazdu, jego prędkości oraz skutków w przypadku zderzenia z innym pojazdem bądź przeszkodą. Natomiast śmiałkowie, którzy zdecydują się na „bezpieczne dachowanie” przekonają się jak zachowuje się ciało w sytuacji „koziołkowania” samochodu. Gwarantujemy, że to zdarzenie uświadomi jak  istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa!

Dodatkowo uczestnicy pikniku w Manufakturze będą mieli możliwość opanowania  zasad udzielania pierwszej pomocy, a także dzięki alkogoglom w jednej chwili poczują, jakie zagrożenie na drogach sprawiają kierowcy prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu. Punkty z poszczególnymi atrakcjami ułożone zostały tak, aby utworzyły specjalną ścieżkę edukacyjną. Osoby, które przejdą całą trasę zostaną nagrodzone. Czekają m.in. kodeksy drogowe i przejażdżki elektronicznymi symulatorami jazdy samochodem, w tym wyścigówką!

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa jest akcją zrzeszająca wszystkich uczestników ruchu drogowego- kierowców, pieszych, rowerzystów i motocyklistów w walce o zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach. Kulminację niedzielnej imprezy zaplanowano na godzinę 16.30. Wtedy to do

Inne

Ciekawe artykuły