REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czarne Orły na Festiwalu Ludzie Drogi w Strykowe 2011

Dobrą wiadomość przekazał motocyklistom wiceminister infrastruktury Radosław Stępień podczas konferencji prasowej zorganizowanej z władzami Strykowa, od której rozpoczął się Festiwal Ludzie Drogi „Marynarze szos – skrzyżowanie Stryków”. Opłaty dla kierowców jednośladów za przejazd autostradami zarządzanymi przez państwa mają był o połowę niższe. Trwają również rozmowy z prywatnymi zarządcami dróg.

Wiodącym tematem tegorocznego spotkania było bezpieczeństwo na drogach, w tym przede wszystkim bezpieczeństwo motocyklistów. Radosław Stępień wskazał, że pomimo malejących statystyk, wciąż musimy walczyć z problemem wypadków. Ich powodem jest w wciąż nadmierna prędkość, która odpowiada za co trzecią kolizję samochodową, a co drugą z udziałem motocykli.
Przedstawiciel rządku przekazał zmotoryzowanym, projekt rozporządzenia, które zakłada obniżenie o połowę opłaty za poruszanie się motocyklami po autostradach, które pozostają pod zarządem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dla motocyklistów z naszego regionu oznacza to, że za przejazd ze Strykowa do Konina, za każdy przejechany kilometr zapłacą od 1 lipca 2011 r. 10 gr (zamiast 20 gr).

Być może podobne zasady wprowadzą również prywatni zarządcy. – Rozmawiamy z nimi, aby dołączyli do tych stawek. Z Autostradą Wielkopolską powinniśmy niedługo dojść do porozumienia. Nieco trudniej będzie ze Stalexportem, gdzie są problemy formalne. Ale można je ominąć. Zaproponowaliśmy, aby obniżyli opłaty wprowadzając promocję – powiedział wiceminister Stępień.

Po konferencji kluby zrzeszone w Polskim Ruchu Motocyklowym (PRM) Czarne Orły Zgierz, Żelazny Orzeł Skierniewice oraz Knight Riders Łódź udały się na teren festiwalu w celu przeprowadzenia ogólnopolskiej akcji klubów zrzeszonych w PRM Motocykliści Dzieciom pod nazwą „Podaruj Misia” Polegała ona na zbiórce maskotek wspólnie z miejscową administracją, które zostaną przekazane odpowiednim organom i trafią do domów dziecka – powiedział Piotr Rutkowski, prezes zgierskiej grupy Czarne Orły.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają