REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nie opłaca się proponować łapówki

Po raz kolejny apelujemy i ostrzegamy – nie warto próbować wręczyć korzyści majątkowe zamiast przyjąć mandat. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przekonali się o tym kierowcy z powiatu zgierskiego i poddębickiego.

23 marca przed 17.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgierskiej komendy w Głownie zatrzymali do kontroli nissana kierowanego przez 58-letniego mieszkańca okolic Brzezin. Mężczyzna w zamian za uniknięcie odpowiedzialności za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa usiłował przekupić funkcjonariuszy 100 złotowym banknotem. Tym samym pogorszył tylko swoją sytuację gdyż został zatrzymany w policyjnym areszcie w związku z popełnionym przestępstwem korupcyjnym. Usłyszał zarzut, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzień wcześniej 22 marca doszło do podobnego zdarzenia w miejscowości Złotniki. Po godzinie 19.00 kierujący mercedesem został zatrzymany przez poddębickich policjantów z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o 35 km/h. Podczas kontroli kierowca próbował przekupić policjantów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych łapówką w wysokości 100 zł. Mężczyźnie zależało na zmniejszeniu ilości punktów za popełnione wykroczenie. Jemu również grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od