REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zmodernizowane składy na łódzkich torach

W obecności Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury oraz Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego w poniedziałek (21.03.2011 r.) Przewozy Regionalne oficjalnie pokazały na Dworcu Kaliskim trzeci zmodernizowany pociąg. Wszystkie składy będą jeździć w taborze województwa łódzkiego.

 
Te trzy składy to nowa jakość na łódzkich torach. Życzyłbym sobie, żeby w niedługim czasie wszyscy korzystający z PKP mogli jeździć takimi pięknymi pociągami. Dlatego podejmujemy działania, by za fundusze unijne zmodernizować kolejne pociągi mówił podczas konferencji marszałek Stępień.
 
Modernizacja pociągów realizowana jest w ramach Projektu pn. „Inwestycja w tabor kolejowy – zakup trzech zmodernizowanych pociągów o napędzie elektrycznym” przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Wartość projektu to blisko 23,5 mln. zł w tym 16 mln zł. stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Nowe pociągi mogą rozwijać prędkość do 120 km/h. Zewnątrz i wewnątrz pociągi utrzymane są w barwach województwa. Wysoki standard  podróżowania został osiągnięty poprzez  zamontowanie nowoczesnych wygodnych i ergonomicznych foteli wyposażonych w gniazdka 230V do podłączenia przenośnych urządzeń multimedialnych np. laptopów, klimatyzowane przedziały, rolety w oknach, monitory LCD, wieszaki na rowery, systemy dotykowego uruchamiania drzwi, oraz urządzenia ułatwiające podróżowanie osobom niepełnosprawnym. Całości dopełniają  ekologiczne kabiny WC z obiegiem zamkniętym i miejscami do przewijania najmłodszych pasażerów. Natomiast efektem  modernizacji układu elektrycznego i zastosowania silników asynchronicznych będzie oszczędność energii elektrycznej oraz skrócenie czasu hamowania i startu pociągu. 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub