REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zmodernizowane składy na łódzkich torach

W obecności Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury oraz Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego w poniedziałek (21.03.2011 r.) Przewozy Regionalne oficjalnie pokazały na Dworcu Kaliskim trzeci zmodernizowany pociąg. Wszystkie składy będą jeździć w taborze województwa łódzkiego.

 
Te trzy składy to nowa jakość na łódzkich torach. Życzyłbym sobie, żeby w niedługim czasie wszyscy korzystający z PKP mogli jeździć takimi pięknymi pociągami. Dlatego podejmujemy działania, by za fundusze unijne zmodernizować kolejne pociągi mówił podczas konferencji marszałek Stępień.
 
Modernizacja pociągów realizowana jest w ramach Projektu pn. „Inwestycja w tabor kolejowy – zakup trzech zmodernizowanych pociągów o napędzie elektrycznym” przy udziale środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Wartość projektu to blisko 23,5 mln. zł w tym 16 mln zł. stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
Nowe pociągi mogą rozwijać prędkość do 120 km/h. Zewnątrz i wewnątrz pociągi utrzymane są w barwach województwa. Wysoki standard  podróżowania został osiągnięty poprzez  zamontowanie nowoczesnych wygodnych i ergonomicznych foteli wyposażonych w gniazdka 230V do podłączenia przenośnych urządzeń multimedialnych np. laptopów, klimatyzowane przedziały, rolety w oknach, monitory LCD, wieszaki na rowery, systemy dotykowego uruchamiania drzwi, oraz urządzenia ułatwiające podróżowanie osobom niepełnosprawnym. Całości dopełniają  ekologiczne kabiny WC z obiegiem zamkniętym i miejscami do przewijania najmłodszych pasażerów. Natomiast efektem  modernizacji układu elektrycznego i zastosowania silników asynchronicznych będzie oszczędność energii elektrycznej oraz skrócenie czasu hamowania i startu pociągu. 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od