REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nie zamieniaj serca w twardy głaz

W czwartek 12 czerwca 2014 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie zorganizował po raz dziewiąty Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Nie zamieniaj serca w twardy głaz". Przegląd odbył się na placu nad zalewem Mrożyczka w Głownie. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Organizację Przeglądu wsparło „Stowarzyszenie na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi Niezapominajka w Głownie”.

Udział w Przeglądzie wzięły Władze Miasta, posłowie i kierownicy jednostek współpracujących ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Głownie.

W naszym mieście gościliśmy tego dnia ponad 370 osób, w tym przedstawicieli 20 placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Łodzi, Sędziejowicach, Kutnie, Aleksandrowie Łódzkim, Łowiczu, Walewicach w gm. Zelów, Dąbrowie, Brzezinach, Łasku, Zgierzu, Ozorkowie, Justynowie, Pabianicach, Woli Zbrożkowej, Bełchatowie.

Podczas spotkania zorganizowane zostały występy artystyczne zaproszonych placówek, konkurs na najlepszy wypiek, konkurs na najładniejszy bukiet, konkurs plastyczny, konkurs taneczny, konkurs sportowy, konkurs na najładniejsze stoisko. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursach i nagrody rzeczowe za każde I, II i III miejsce.

Tak jak w ubiegłych latach Przegląd rozpoczęli uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie a w organizację spotkania zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Licealno Gimnazjalnych w Głownie. Jednostka Straży Pożarnej ze Strykowa zorganizowała ciekawe zajęcia edukacyjne dla uczestników spotkania oraz pokaz akcji ratowniczej udzielanej na miejscu wypadku.

Po raz pierwszy w Przeglądzie udział wzięły placówki oświatowe z terenu miasta: szkoły podstawowe nr 1 i 2 oraz przedszkola nr 1 i 2. Przedsięwzięcie wpisuje się w realizację zadań z zakresu Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, którego realizację koordynuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie.

Przegląd zakończył się wspólną zabawą przy muzyce.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.