REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

"Niech ożyją na nowo"

Dać nowe życie śmieciom – to zadanie, przed jakim stanęli uczestnicy konkursu plastycznego pod nazwą „Niech ożyją na nowo”. Uczniowie ze szkół specjalnych z terenu powiatu zgierskiego oraz z klas integracyjnych przygotowali ekologiczne prace z różnego rodzaju surowców wtórnych. Jury w składzie: Małgorzata Tomczuk (Starostwo Powiatowe w Zgierzu), Mariusz Ostrowski (Urząd Miejski w Ozorkowie), Małgorzata Eljasik (Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie), Dariusz Stanałowski (Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne) oraz Aneta Jatczak (Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie) miało naprawdę trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe i na wysokim poziomie.

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie dyrekcja szkoły, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i Starostwa Powiatowego w Zgierzu wręczyli nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace. Z tej okazji uczniowie ozorkowskiego ZSS przygotowali przedstawienie, którego głównym przesłaniem było dbanie o Matkę Ziemię i segregowanie śmieci. – Takie konkursy są ważne, ponieważ mają Was uczyć, czym jest ekologia – mówił Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński do zebranych na podsumowaniu konkursu. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.