REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nieletni wandale zatrzymani

Trzech nieletnich wpadło w ręce zgierskich policjantów po tym jak w miejskim autobusie wymazali markerem części plastikowe wnętrza autobusu oraz tylną część siedzeń. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich jest uciekinierem z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

 14 lutego około godz. 17. 40 dyżurny przyjął zgłoszenie od kierowcy autobusu miejskiego, że grupa młodych chłopców pomazała wnętrze pojazdu. Policjanci udali się na skrzyżowanie ul. Aleksandrowskiej z Gałczyńskiego gdzie w autobusie zastali dwóch 15 latków i 16 latka.
 
Podczas sprawdzania ich danych okazało się, że najstarszy z nich jest poszukiwany przez KPP Kutno jako uciekinier z MOS – u. Po przywiezieniu ich do komendy poddano ich badaniu trzeźwości z wynikami: 0,86 promila, 0,66 promila i 0,6 promila.
 
15 latków przekazano rodzicom, natomiast 16 latek został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Niecałe dwie godziny od zdarzenia jeden z nieletnich ponownie trafił na Policję. Powodem zatrzymania było wszczynanie awantury ze swoją matką podczas której zachowywał się bardzo agresywnie. Cała trójka za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność