REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nieostrożni kierowcy zablokowali ruch na całą noc

Dzisiejszej nocy ruch na krajowej jedynce był dwukrotnie zatamowany przez brawurowych kierowców. Dodatkowo nad ranem nie kursowały tramwaje. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Droga został udrożniona całkowicie o godz. 5:30.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło kilkadziesiąt minut po północy na skrzyżowaniu ul. Łódzkiej, Śniechowskiego i ul. Popiełuszki. 30-letni mężczyzna kierując zestawem pojazdów składających się z dafa i naczepy jadąc prawym skrajnym pasem ulicy Łódzkiej nie zachował szczególnej ostrożności, nie zachował bezpiecznego odstępu w wyniku czego doprowadził do zderzenia ze stojącym na tym samym pasie ruchu samochodem ciężarowym marki mercedes, który akurat zatrzymał na czerwonym świetle. Siła uderzenia spowodowała, że mercedes przewrócił się na lewy bok. Cały ładunek w postaci 4 ton warzyw znalazł się na jezdni. Skutki powstałej kolizji usuwane były przez ponad 3 godziny. Ruch został przywrócony o 4:30. Do tego czasu zorganizowane były objazdy ul. 3-go Maja i 1-go Maja. Kierujący dafem za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. 
Prawie w tym samym czasie, gdy usuwane były skutki pierwszego zdarzenia, na ul. Łęczyckiej w Zgierzu stanowiącej również odcinek drogi krajowej nr 1 doszło kolejnego zdarzenia drogowego. O godz. 3:00 kierujący vw jettą nie zachował szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu z terenu posesji przy ul. Łęczyckiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wjechał na jezdnię i doprowadził do zderzenia z naczepą ciężarową, którą ciągnął mercedes. W wyniku uderzenia jetta przemieściła się uderzając w scanię z naczepą, która jechała od strony Łodzi. Po zatrzymaniu się kierowca vw jetty zbiegł z miejsca zdarzenia. Zebrane na miejscu ślady, również te pozostawione przez kierującego, zostały zabezpieczone przez mundurowych i będą stanowić materiał dowodowy mogący przyczynić się do ustalenia sprawy tego zdarzenia. Ruch tramwajowy na tym odcinku wstrzymany był do godz. 4:30. Pojazdy poruszające się krajową jedynką ruszyły o 5:30.
 
 
Odcinek drogi krajowej nr 1 w Zgierzu, przoduje jeśli chodzi o ilość wypadków i kolizji w mieście. We wrześniu zginął tu motocyklista włączający się do ruchu, a rozpędzony tir uderzył w ogrodzenie domu jednorodzinnego.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a