REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Niosą dzieciom uśmiech – Piknik Integracyjny Wspólne Więzi

Zgierscy motocykliści nie odpuszczają. Wciąż angażują się w akcje społeczne organizowane dla najmłodszych. Ich wspólnym celem jest uśmiech na twarzy dzieci. "Jednośladowcy" mają przy tym wielką frajdę. W Dniu Dziecka pojawili się z wizytą w Zgierskim Specjalnym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Parzęczewskiej 46. Nawet na festiwalu Ludzie Drogi w Strykowie zbierali maskotki, które przekazane mają być dla maluchów z domów dziecka.

19 czerwca 2011 Czarne Orły znów „uderzyły”. Motocykliści ze Zgierza i Łodzi pojawili się na Pikniku Integracyjnym „ Wspólne Więzi ” dedykowany dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Impreza odbyła się w Zgierzu przy ulicy Chełmskiej 42/42a  na terenie Ośrodka Centrum Rehabilitacji. Członkowie Zgierskiej Grupy Motocyklowej Czarne Orły przyjechali na zaproszenie Rady Osiedla oraz Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu. Motocykle pełniły rolę atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Była możliwość zasiadania na nich, robienia zdjęć  i okazja na krótkie przejażdżki jako plecaczek (pasażer) po terenie ośrodka za symboliczny grosz wrzucony do puszki organizatorom imprezy.

Zostaliśmy bardzo miło przywitani przez organizatorów i uczestników pikniku. Dochód z pikniku ma za zadanie wesprzeć rehabilitację i terapię dzieci w Ośrodku Wczesnej Interwencji więc z chęcią wzięliśmy w nim udział – mówi Piotr Rutkowski, prezes zgierskiej grupy.

Jest nam bardzo miło że zostajemy zauważalni przez takie właśnie organizacje, które widzą w nas partnerów do współdziałania. Zakładając stowarzyszenie motocyklowe kierowaliśmy nie tylko zamiłowaniem do motocykli i jazdy nimi, ale również ideami działania społecznego i pomagania na rzecz potrzebującym – dodaje. Piotr Rutkowski podkreśla z uśmiechem, że  nienadaremnie mówią o nich potocznie „ dawcy ” – w końcu starają się dawać trochę radości ze swojej pasji innym.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a