REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowe place zabaw w placówkach prowadzonych przez powiat

W zeszłym tygodniu dokonano odbioru placu zabaw dla dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych im. S. Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim. W ten sposób Powiat Zgierski zakończył proces budowy placów zabaw przy wszystkich prowadzonych przez siebie szkołach podstawowych. W ciągu dwóch lat uczniowie z Zespołów Szkół Specjalnych w Głownie, Aleksandrowie, Ozorkowie i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 46 zyskały nowoczesne, kolorowe i bezpieczne miejsca do rozładowania nadmiaru dziecięcej energii. 

Przedsięwzięcie to zrealizowaliśmy w ramach programu „Radosna Szkoła” – mówi Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Turystyki Jacek Brzeziński. – Ponad 250 tys. złotych wydatkowano z budżetu powiatu a kolejne tyle dołożyło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki tym placom zabaw chcemy zapewnić najmłodszym uczniom właściwy rozwój psychofizyczny i możliwość wielozmysłowego poznawania świata. Jest to bardzo istotne dla kilkulatków, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że naszymi podopiecznymi są dzieci niepełnosprawne, to tego typu aktywność jest dla nich formą rehabilitacji.

Żeby stymulować rozwój uczniów poprzez zabawę dodatkowo w każdej z tych placówek powstają sale zabaw. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,