REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowe pociągi w Zgierzu

Wyremontowany zgierski dworzec kolejowy przeżywa oblężenie. Do niedawno było tu raczej cicho i spokojnie. Jednak od października sprawy mają się inaczej. Po niemal czterech latach powróciły pociągi osobowe do Łowicza. W dodatku od 16 października w związku z zamknięciem Dworca Fabrycznego w Łodzi zatrzymują się tu pociągi dalekobieżne. Dzięki temu Zgierz zyskał 10 połączeń ze stolicą. 

1 października wyruszył pierwszy skład z Łodzi Kaliskiej przez Zgierz, Stryków i Głowno do Łowicza. Linię obsługują Przewozy Regionalne. Pociągi powróciły na trasę, po tym jak w sierpniu zakończył się generalny remont torowiska. Linia stanowić ma w przyszłości jedną z osi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Połączenie ze Strykowem dogodne jest dla dojeżdżających z obu kierunków do pracy w tamtejszych centrach logistycznych. Z Kolei mieszkańcy Głowna i Łowicza nie będą skazani wyłącznie na połączenia autobusowe chcąc dostać się do Łodzi. 
 
W związku z przebudową Dworca Fabrycznego w Łodzi od 16 października część pociągów PKP TLK oraz InterRegio do Warszawy skierowano przez Zgierz i Łowicz. Dzięki temu zgierzanie zyskali dziennie aż dziesięć połączeń ze stolicą. 
 
Szczególowe połączenia można znaleźć na stronie www.rozklad-pkp.pl
 
Więcej informacji o zmianch:
http://www.pkp.pl/node/5200
W załączonym pliku znajduje się aktualny rozkład połączeń na trasie Łódź-Warszawa. Nowy rozkład będzie obowiązywał od 10 grudnia. 
 

Inne

Ciekawe artykuły