REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Sportowa rywalizacja z integracyjnym przesłaniem

130 osób niepełnosprawnych intelektualnie stanęło do rywalizacji w ramach VII Mittingu Lekkoatletycznego. Zawodnicy musieli między innymi pokonać slalom z rakietką w ręku, rzucić piłką lekarską, woreczkiem do celu lub trafić piłką do kosza. 

Zawody sportowe są doskonałą szansą na wyrażenie swoich potrzeb, możliwości, a także realizację marzeń – mówi organizatorka zawodów Bożenna Piotrowicz Przewodnicząca Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. – Wiara we własne możliwości, prezentacja umiejętności i odnoszenie sukcesów ułatwiają proces rehabilitacji i powrót do społeczeństwa. 
 
Wojciech Budziarski reprezentujący Powiat Zgierski, który przekazał środki finansowe na zorganizowanie mittingu, wręczył nagrody zwycięzcom. 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub