REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowe tablice z nazwami węzłów

Już od tygodnia funkcjonują nowe nazwy węzłów autostradowych w woj. łódzkim. Dla naszego regionu najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie nazwy „węzeł Zgierz” na skrzyżowaniu Autostrady A-2 i drogi wojewódzkiej nr 702 (Łódź-Kutno). Zgierski węzeł zastąpił dotychczasową nazwę „Piątek”.

Odbywa się to w ramach porządkowania nazw węzłów na autostradach i drogach ekspresowychwyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA. – Dotychczasowe nazwy były często przypadkowe (np. zostały wzięte od najbliższej wsi) i przyjęte tylko na czas prowadzenia budowy. Jednak po zakończeniu prac nazwy węzłów powinny kojarzyć się kierowcom z konkretnym miejscem i ułatwiać orientację w terenie, stąd wprowadzane zmiany.

Warto zauważyć przy tym że Zgierz w stosunku do węzła położony jest trzykrotnie bliżej niż Piątek. Nowa nazwa będzie również z tego względu bardziej odpowiednia.        
 
Nazwa węzeł „Piątek” nie znika jednak na zawsze. Powróci wkrótce w innym miejscu – u zbiegu autostrady A-1 z drogą wojewódzką 703 obok miejscowości Piątek. To nie wszystkie zmiany. Dotychczasowy węzeł Stryków II (skrzyżowanie A-2 z drogą krajową nr  14) będzie nosił nazwę Stryków, a budowany aktualnie węzeł Stryków I (skrzyżowanie autostrad A-1 i A-2) będzie nazywał się Łódź – Północ.
 
Na odcinku Stryków-Zgierz pojawiły się również ekrany ledowe, na których będą wyświetlane aktualne komunikaty drogowe. Urządzenia mają zacząć funkcjonować jednak dopiero wiosną 2011 r. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,