REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesna klimatyzacja dla zdrowia (artykuł sponsorowany)

Przyjęło się stwierdzenie że przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach nie służy zdrowiu. Faktycznie sztuczny nadmuch suchego powietrza nie jest korzystny dla śluzówek oczu i dróg oddechowych. Nowoczesna klimatyzacja łączy w sobie wiele funkcji aby nadać chłodnemu powietrzu ważne dla zdrowia parametry. Czy powietrze z klimatyzacji jest zdrowsze? Co takiego robią nowe klimatyzatory by pozytywnie wpływać na nasze zdrowie?
 
Jonizator w klimatyzatorach
Pierwszym sprzętem jaki jest obecnie montowany w systemach klimatyzacji oprócz samych klimatyzatorów jest jonizator. Nadaje on powietrzu naturalny skład soli które wcześniej usuwają filtry. Jonizowane powietrze imituje skład morskiej bryzy, której zasługi dla zdrowia były niejednokrotnie potwierdzane. Klimatyzacja może w takich wypadkach działać jak grota solna lub wyjazd do sanatorium. To bardzo indywidualna kwestia, ale warto się nad tym zastanowić.
 
Przyjemne dla oczu nawilżenie
Po przejściu przez klimatyzację i jonizator powietrze jest nawilżane. To właśnie suchość powietrza odpowiada za problemy z oczami i kaszel. Wilgotność powietrza utrzymywana jest w klimatyzowanych pomieszczeniach na stałym poziomie dzięki dokładnym czujnikom. Duże wahania wilgotności zakłócałyby pracę naszego układu oddechowego i byłyby po prostu nieprzyjemne w odczuciu. Klimatyzacja najnowszej generacji skutecznie rozwiązuje ten problem.
 
Delikatna bryza zamiast przeciągu
Klimatyzacja na przestrzeni lat zmienia również system pracy. Najnowsza klimatyzacja nie wtłacza powietrza tworząc zimny powiew od którego łatwo o przeziębienie. Następuje natomiast mieszanie powietrza z zewnątrz i z wewnątrz budynku wraz z tym chłodzonym. Regularne, stopniowe przenikanie się ciepłego i zimnego powietrza wewnątrz systemów klimatyzacji w zapobiega nagłemu uczuciu zimna a dopływ z zewnątrz dostarcza tlen bez konieczności otwierania okien. Dzięki temu nie robi nam się tak duszno jak kiedyś.
 

Inne

Ciekawe artykuły