REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowy ambulans też dla Zgierza

W poniedziałek (17.01.2011 r.) w Łodzi na placu Katedralnym metropolita łódzki abp. Władysław Ziółek uroczyście poświęcił 11 nowych karetek ratownictwa medycznego. W przekazaniu ambulansów użytkownikom wzięli udział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz członek zarządu województwa Dariusz Klimczak.

 
Nowoczesne samochody mercedes benz sprinter 316 (dziesięć karetek typu „S” i 1 typu „P”) zostały skierowane do rejonów operacyjnych w Łodzi (sześć sztuk), Zgierzu, Kutnie, Bełchatowie, Łęczycy i Skierniewic (po jednej). Trzy ostatnie karetki są dzierżawione od Stacji przez dysponentów ratownictwa medycznego w wymienionych rejonach operacyjnych. Auta zostały zakupione przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi za 3,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z kredytu poręczonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Nowe karetki pogotowia zastąpiły najbardziej wyeksploatowane ambulanse.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność