REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowy rozkład lotów, nowe połączenia z łódzkiego lotniska

Od 31 października 2010 r. obowiązuje nowy rozkład lotów z łódzkiego lotniska. Aktualny rozkład możesz sprawdzić poniżej. Jeszcze w tym roku uruchomione zostaną nowe połączenia – od 18 grudnia do Sztokholmu będzie latał Wizz Air. Węgierski przewoźnik na początek proponuje promocyjną cenę – 50 zł w jedną stronę. Loty mają odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

To nie jedyne zmiany w rozkładzie lotów. Od niedawna pasażerowie z woj. łódzkiego mogą latać również do Mediolanu. Irlandzki Ryanair zaoferował połączenie z południową Europą. Linie chcą zachęcić pasażerów regionu do zwiedzania północnych Włochinformował Laszlo Tamas, przedstawiciel Ryanaira.

Nowe połączenia to dowód na szybki rozwój łódzkiego lotniska. Potwierdzają to również dane opublikowane na stronach Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wynika z nich, że Port Lotniczy Łódź prowadzi w statystykach dotyczących dynamiki rozwoju w pierwszych trzech kwartałach 2010 r. W porównaniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku łódzkie lotnisko obsłużyło o 36,76% pasażerów więcej. To najlepszy wynik w kraju. Choć na ten rekord z pewnością wpływ miało przejęcie ruchu z Lotniska Chopina w Warszawie podczas trzech wrześniowych weekendów, to i tak wskazuje na rosnący trend w liczbie obsłużonych pasażerów.

Informacja Lotniskowa, terminal II:
tel.: +48 42 683 52 55 lub 56.
pon-piątek – 7:00 – 24:00
sob-niedziela – 8:00 – 22:00

 

 

Inne

Ciekawe artykuły