REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraz Jasnogórski zawitał do kościoła św. Katarzyny

 W środę (14.07.2010 r.) parafianie kościoła farnego św. Katarzyny przywitali kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W trakcie towarzyszących nabożeństw panowała podniosła atmosfera. Nic dziwnego – obrazu nie było to od 30 lat. Podczas ceremonii powitania wzięli udział proboszcz parafii, wierni oraz przedstawiciele policji, straży miejskiej. O muzyczną oprawę zadbała orkiestra z Andrzejowa. Następnie wszyscy udali się na procesję wokół kościoła. O godz. 17 nie było jeszcze oblężenia ze strony parafian, dopiero na wieczorne ceremonie przybyła większość wiernych. Upał wciąż dawał się we znaki. O godz. 20 odśpiewana została Bogurodzica, wierni odmówili różaniec, usłyszeli  rozważania na temat roli Matki Boskiej w historii Polski. O godz. 21 odbył się Apel Jasnogórski prowadzony przez Ojców Paulinów. Kolejne godziny to czuwanie młodzieży i modlitwa o zmarłych. Na zakończenie odbyła się Pasterka Misyjna w intencji powołań (godz. 24). Przez całą noc do godz. 6 trwało czuwanie parafian z poszczególnych ulic.

 W trakcie wizyty obrazu daje się odczuć świąteczną atmosferę. Oprawa muzyczna, dekoracja okien, ulic, balkonów świadczy, że wierni mają poczucie, że preregrynacja kopii Obrazu Jasnogórskiego to ważne dla nich wydarzenie. 
 
Obraz przebywać będzie z wizytą w woj. łódzkim do 11.09.2010 r.  Zgierzanie, jeśli nie zdążyli wziąć udziału w ceremoniach, mają okazję obcować ze św. Obrazem w parafii M.B. Dobrej Rady (15 lipiec), Chrystusa Króla (16 lipiec) oraz parafii Św. Jana Chrzciciela (17 lipiec).
 
Lipiec to więc czas dla mieszkańców Zgierza nie tylko wypoczynku ale umocnienia wiary i jedności wspólnoty kościelnej podczas dni Nawiedzenia Jasnogórskiej Matki i Królowej. 
 
W ślad za Obrazem podróżuje grupa handlowców, którzy sprzedają pamiątki: m.in. obrazki oraz zdjęcia wiernych.

Inne

Ciekawe artykuły

Trendy w projektowaniu wnętrz na 2025 rok

Od dłuższego czasu w projektowaniu wnętrz utrzymuje się wiele trendów, takich jak zamiłowanie do minimalizmu, jasnych kolorów czy naturalności. Zdarzają się jednak też takie, które