REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi

Z okazji Mikołajek – 6 grudnia – zachęcamy Państwa do zapoznania się z akcją "Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi". Stare, nikomu niepotrzebne telefony komórkowe zazwyczaj chowamy głęboko na dnie szuflady. Najnowsza akcja Fundacji św. Mikołaja pokazuje, że zużyty sprzęt telefoniczny może pomóc w spełnianiu marzeń wielu dzieci i dorosłych.
 
Każdy, kto chce wesprzeć akcję, może przynieść swój stary telefon do biura Fundacji Świętego Mikołaja w Warszawie, lub prościej – przesłać pocztą na adres Fundacji – ul. Marszałkowska 87 lok.5 w Warszawie. Warto także wesprzeć akcję, organizując zbiórkę w swoim miejscu pracy bądź szkole i potem wysłać telefony hurtowo w paczcie. 
 
Wszystkie zebrane podczas akcji telefony, zostaną przekazane firmie recyklingowej, która zutylizuje sprzęt i przekaże uzyskane w ten sposób pieniądze organizatorom. Pozyskane środki pozwolą Fundacji Świętego Mikołaja na wsparcie prowadzonych programów społecznych: „Solidarni”, „Grunt to rodzina” czy „Mama w pracy”, zaś Fundacji „Dzieciom w Potrzebie” na organizację turnusów terapeutycznych i zdrowotnych w ośrodku Górska Przystań w Lipnicy Wielkiej na Orawie.
 
Dzięki funduszom uzyskanym ze zbiórki starego sprzętu telefonicznego będziemy mogli jeszcze prężniej rozwijać nasze działania na rzecz pomocy zdolnym, ale ubogim uczniom, rodzinnym domom dziecka oraz matkom na rynku pracy podkreśla Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja. Do wsparcia naszej akcji zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Poinformujcie swoich znajomych i rodzinę, zorganizujcie zbiórkę starych telefonów w miejscu pracy, rozpowszechnijcie informacje o akcji w swoim środowisku. Wystarczy tak niewiele, by pomóc tym najbardziej potrzebującym dodaje.
 
Ponadto, Fundacja planuje rozmieszczenie kolejnych specjalnych pojemników w różnych miastach Polski, aby zaangażować i umożliwić przyłączenie się do akcji wszystkim chętnym. Więcej szczegółów na temat akcji znajduje się na stronie www.zbiorkatelefonow.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają