REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oddawali krew dla chorej Julki

W sobotę 10 grudnia 2011 r. mieszkańcy Zgierza mieli możliwość oddać krew w ramach akcji „Nie bądź żyła podziel się krwią” zorganizowaną przez Biuro Poselskie Posła Artura Dunina oraz Koło Zgierskie Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Celem zbiórki była pomoc dla malutkiej trzymiesięcznej zgierzanki – Julki Struś, która urodziła się z wadą serca – VSD. 

VSD to ubytek międzykomorowy, który sprawia, że ciśnienie krwi w lewej komorze serca jest kilkakrotnie wyższe niż w prawej. W czasie skurczu serca krew z lewej komory częściowo przedostaje się do komory prawej poprzez nieprawidłowy otwór w dzielącej je przegrodzie, a częściowo normalnie wyrzucana jest do aorty. Mówiąc prościej jest to dziurka w serduszku, którą trzeba załatać. 

Od godz. 10:00 do 14:00 na parkingu przy halach stacjonował nowoczesny Krwiobus Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi. Ze względu na kiepską pogodę wszyscy chętni do oddania krwi mieli możliwość ogrzać się w Biurze Poselskim Artura Dunina, gdzie pracownicy częstowali gorącą herbatą i kawą. Przez praktycznie cały czas była kolejka chętnych do podzielenia się tym co najcenniejsze. Akcją opiekował się osobiście poseł Dunin i przewodniczący Koła Zgierskiego Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Kamil Michalak. Jako ostatni krew oddał poseł i pracownicy biura. Sam Artur Dunin przyznał się, że bardzo boi się pobierania krwi, ale zawsze uczestniczy w akcji „Nie bądź żyła podziel się krwią”.   

 

Aktualnie Julka czeka na operację, która pierwotnie miała się odbyć 8 grudnia, ale musiała zostać przełożona, ze względu na ograniczoną ilość miejsc w szpitalu. Pojawił się również niespodziewany problem w postaci przeziębienia, które złapała w weekend. Operacja jest bardzo poważna i Julka musi być całkowicie zdrowa. Z informacji, które posiadamy wynika, że operacja odbędzie tak szybko jak to tylko możliwe – mówi Piotr Ogrodowczyk, asystent posła Dunina
 
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali krew dla Julki. Zebraliśmy około 14 litrów krwi co jest naprawdę świetnym wynikiem. Bardzo się cieszę, że było tak duże zainteresowanie. Akcja „Nie bądź żyła podziel się krwią” jest organizowana przeze mnie cyklicznie, ale ponieważ ani w Zgierzu ani w Powiecie Zgierskim nie ma stacjonarnego punktu oddawania krwi będę starał się by odbywała się częściej. Stacja krwiodawstwa przyjęła tę deklarację z radością i zaoferowała pomoc – mówi poseł Artur Dunin
 
 

Inne

Ciekawe artykuły