REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Gwiazdy showbiznesu dla zgierskich dzieciaków

Dla 164 podopiecznych, prowadzonego przez Powiat Zgierski, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu te święta, chociaż jeszcze się nie rozpoczęły, już należą do magicznych i niezapomnianych. A to za sprawą dziesiątek Mikołajów, którzy za namową Mariusza Kozaka-Zagozdy i jego znajomych spełnili marzenia dzieciaków i podarowali im pod choinkę wymarzone prezenty. W Internecie powstała imienna lista uczniów wraz z podarunkami, które chcieliby otrzymać. 

Kiedy dostałem listę prezentów, obawiałem się, że to będą pragnienia trudne do spełnienia: komputery, playstation, telewizory LCD. I wiecie co znalazło się na liście dziecięcych marzeń? Piłki do kosza, puzzle, statek do sklejania, pendrive, tusz do rzęs, słuchawki, lalka lub maskotka, płyta CD z muzyką, książka przyrodnicza o ptakach, korale, bębenek czy tamburyn, zabawka grająca – wylicza Mariusz Kozak-Zagozda, rodowity zgierzanin, dyrektor w warszawskiej firmie, muzyk, a także uczestnik telewizyjnego programu rozrywkowego „The Voice of Poland”. 
Prowadzona przez niego akcja pod hasłem „Zostań Mikołajem” polegała na zaangażowaniu gwiazd polskiego show biznesu, ludzi dobrej woli w kupno tych drobnych upominków. Mikołajami dla zgierskich dzieciaków zostali celebryci z pierwszych stron gazet: Kayah, Andrzej Piaseczny, Anna Dymna, Anna Maria Jopek, Robert Janowski, Irena Santor, Zbyszek Hołdys, Marian Opania, Ilona Felicjańska a także wielu bardziej lub mniej anonimowych ludzi, firm, nie tylko z Polski, bo do akcji przyłączyli się też nasi rodacy z Niemiec, Toronto czy Londynu. 
Dziś w ośrodku rozbrzmiały dźwięki znanych piosenek w wykonaniu uczestników „The Voice of Poland”, kolęd zaśpiewanych wspólnie z podopiecznymi tej placówki, a judocy z jednego z łódzkich klubów sportowych wręczyli dzieciom ładnie opakowane, wymarzone i wyczekane prezenty. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a