REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Okradali kaplicę cmentarną

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży poszycia dachowego kaplicy na cmentarzu w Witoni. Z uwagi na zuchwały charakter czynu, lekceważący atmosferę obiektu religijnego, bezpośrednio po zawiadomieniu podjęto zdecydowane działania mające doprowadzić do ustalenia sprawców.

Dzięki policyjnym działaniom złodzieje zostali zatrzymani niemal na gorącym uczynku, kiedy jechali samochodem, w którym znajdowały się skradzione elementy poszycia dachu i orynnowania kaplicy. Podejrzewani  to dwaj 18 latkowie z powiatu zgierskiego oraz 24-letni łęczycanin.

W ciągu niespełna tygodnia trzykrotnie okradli witońską nekropolię na łączną kwotę 950 zł. Dodatkowo mieszkańcowi Łeczycy przedstawiono zarzut uszkodzenia zaparkowanego na jednej z ulic samochodu na kwotę 2 tys. zł, co miało miejsce przed ostatnim "wypadem" na kradzież w Witoni. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od