REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Okradali kaplicę cmentarną

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży poszycia dachowego kaplicy na cmentarzu w Witoni. Z uwagi na zuchwały charakter czynu, lekceważący atmosferę obiektu religijnego, bezpośrednio po zawiadomieniu podjęto zdecydowane działania mające doprowadzić do ustalenia sprawców.

Dzięki policyjnym działaniom złodzieje zostali zatrzymani niemal na gorącym uczynku, kiedy jechali samochodem, w którym znajdowały się skradzione elementy poszycia dachu i orynnowania kaplicy. Podejrzewani  to dwaj 18 latkowie z powiatu zgierskiego oraz 24-letni łęczycanin.

W ciągu niespełna tygodnia trzykrotnie okradli witońską nekropolię na łączną kwotę 950 zł. Dodatkowo mieszkańcowi Łeczycy przedstawiono zarzut uszkodzenia zaparkowanego na jednej z ulic samochodu na kwotę 2 tys. zł, co miało miejsce przed ostatnim "wypadem" na kradzież w Witoni. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a