REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Szkoły bardziej przyjazne środowisku

Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki i Wicestarosta Zgierski Marcin Karpiński podpisali w piątek (29.04.2011 r.) w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi umowę, na podstawie której dokonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynków dwóch zgierskich szkół: Zespołu Szkół Nr 1 im. Cezaka i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Staszica. Projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego zakładają m. in. docieplenie ścian, stropodachów, wymianę stolarki drzwiowej. Ponadto w „Cezaku” zamontowane zostaną kolektory słoneczne a w „Staszicu” modernizacji ulegnie instalacja grzewcza. 

Całkowite koszty projektów, których realizacja zakończy się w 2012 roku wyniosą: w Zespole Szkół Nr 1 ponad 3 mln 300 tys. zł, zaś w LO będzie to kwota ponad 700 tys. zł. Ich celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną, co przyczyni się do zredukowania emisji substancji szkodliwych do atmosfery. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,