REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Okrągły jubileusz Książnicy Zgierskiej

Minęła dekada odkąd władze Powiatu Zgierskiego powierzyły Książnicy Zgierskiej zadania biblioteki powiatowej. A ponieważ obchody rocznic sprzyjają refleksjom i podsumowaniom, to podczas uroczystości zorganizowanej przez dyrekcję Biblioteki Miejsko-Powiatowej im. Bolesława Prusa w Zgierzu wspominano początki funkcjonowania sieci placówek bibliotecznych na naszym terenie, a w prezentacji multimedialnej ukazano zmiany jakie zaszły w poszczególnych placówkach. W sumie sieć składa się z 9 bibliotek głównych, 25 filii i 6 punktów bibliotecznych, które to w ciągu ostatnich kilku lat, w znakomitej większości, zostały wyremontowane, doposażone i zmienione w nowoczesne czytelnie i wypożyczalnie.

Pomimo doniesień o malejącej liczbie czytelników, nasze biblioteki co roku wypożyczają ponad 350 tys. pozycji. Żeby przyciągnąć mieszkańców, placówki pozyskują ponad 8,5 tys. tytułów rocznie, a miłośnicy prasy codziennej i czasopism mogą korzystać z 213 prenumerowanych gazet. 
 
Ale biblioteka to już nie tylko skarbnica dzieł słowa pisanego, to także miejsce licznych imprez i inicjatyw kulturalnych. W ramach cyklicznych „Spotkań z Kulturą” np. w październiku w Zgierskiej Książnicy można było posłuchać włoskich piosenek i … skosztować pizzy. Każdego roku w bibliotekach odbywają się recitale, wystawy grafik, malarstwa, konkursy i spotkania ze znanymi ludźmi świata kultury i sztuki. 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a