REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Optymalne rozwiązania. Wózki magazynowe dla sprawnego przemieszczania towarów

Każdy nowoczesny magazyn powinien być wyposażony w dostosowane do konkretnych towarów wózki magazynowe. Tego typu sprzęty nie tylko ułatwiają i przyspieszają pracę. Pomagają też zachować bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jakie rodzaje wózków magazynowych są dostępne na rynku? Przekonaj się sam!

W co wyposażyć magazyn firmy, by zachować funkcjonalność takiego miejsca?

To dość oczywiste, że magazyn musi być wyposażony w specjalne regały. To w końcu na nich przetrzymuje się różne towary. Gdy mowa o przedmiotach wielkogabarytowych, regały zazwyczaj są masywne i bardzo wysokie. Magazynowanie mniejszych rzeczy jest nieco prostsze. W ich przypadku wystarczy wyposażenie standardowej wielkości.

Poza regałami jest jeszcze kilka innych elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania magazynu. Towar, który musi znaleźć się na regale, trzeba przecież jakoś przetransportować. W tym celu używa się oczywiście wózków magazynowych.

Jaki wózek wybrać? Jeśli dopiero rozplanowujesz magazyn swojej firmy, oferowane wyposażenie firmy na Maes.pl będzie dla Ciebie odpowiednią inspiracją. Marka zapewnia szeroki i bogaty wybór wózków transportowych. Wśród flagowych propozycji są wózki platformowe, wózki do przewożenia ciężkich rzeczy, wózki do transportu płyt meblowych, wózki do skrzynek i pojemników euro lub wózki do paczek, palet, beczek albo opon,

Wybór powinien więc zależeć od profilu Twojej działalności. Odpowiednie dobranie wózka ułatwia i przyspiesza wszystkie prace magazynowe. Z kolei wózek nieumiejętnie dopasowany do przewożonych na nim rzeczy i metrażu magazynu – zazwyczaj na nic się nie przydaje, wręcz zawadza i tylko niepotrzebnie przeszkadza.

Wyposażenie firmy na Maes.pl – kategorie wózków magazynowych 


Wózki platformowe to sprzęty dedykowane firmom, w których zachodzi konieczność podnoszenia i przemieszczania towarów o dużej, a czasami wręcz ogromnej ładowności. Wyposażone w hamulce postojowe wózki, zapewniają bezpieczeństwo w trakcie pracy i ułatwiają wykonywanie obowiązków. Wózki magazynowe Maes.pl to też wózki do przewożenia płyt meblowych i wózki do przewożenia ciężkich rzeczy. Te modele podobnie, jak wózki platformowe przystosowane są do dużych obciążeń. Pierwsze wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, dzięki którym płyty meblowe, gipsowe czy granitowe są unieruchomione. Drugie, wyposażone są w tak zwane burty zapewniające stabilność przewożonym towarom. 

Wózki do skrzynek i pojemników euro to nierzadko modele piętrowe, na których jednocześnie przewieźć można kilka lub kilkanaście skrzynek. Podobne do nich, wyposażone w specjalne narożniki do piętrowania modele paletowe też zapewniają taką możliwość. 

Wśród propozycji dedykowanych firmom zajmującym się sprzedażą nieco mniejszych towarów, znajdują się modele przeznaczone do przewożenia butli gazowych, paczek, opon czy beczek. Tego typu wózki magazynowe Maes.pl bardzo często wyposażone są w półki i ścianki zabezpieczające wybrane przedmioty. Z kolei w przypadku wózków do transportu beczek cechą charakterystyczną jest specjalna konstrukcja sprzętu.

Inne

Ciekawe artykuły