REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie Targi Wolnego Czasu?

9 września na małej sali MOSiR już po raz trzeci odbyły się Targi Czasu Wolnego. Ich organizatorem jest Nieformalne Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MNMs. W tym roku MNMsi otrzymali wsparcie przy organizacji od Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miasta Zgierza.
 
Targi miały na celu przedstawienie zgierzanom oferty zajęć, na które mogą uczęszczać w czasie wolnym. W tym roku zwiedzający mogli zapoznać się z propozycjami firm szkoleniowych i edukacyjnych, domów kultury oraz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych.

Uważam, że tegoroczne Targi możemy uznać za udane – mówi Jakub Pyrzanowski, koordynator działania – W tym roku zaprezentowało się 9 instytucji. Sądzę, że to dobrze, biorąc pod uwagę ich niezadowolenie z powodu niskiej frekwencji w poprzednim roku. Jednak tym razem od rozpoczęcia do około godziny 12.30 cały czas przychodziły grupy ze szkół.

Tegoroczne Targi uatrakcyjnił konkurs na najbardziej atrakcyjne stanowisko, który wygrał Miejski Ośrodek Kultury. Niestety ze względu na to, że po godzinie 13.00 liczba odwiedzających drastycznie się zmniejszyła, wraz z wystawcami organizatorzy podjęli decyzję o wcześniejszym zamknięciu Targów.

Odpowiadając na często zadawane pytanie o przyszłoroczne Targi organizatorzy mówią: „Nie chcemy składać żadnych deklaracji, ponieważ większość z nas w przyszłym roku rozpoczyna studia i planuje wyjazd ze Zgierza. Ale jeśli tylko będą warunki do tego, by Targi kontynuować, na pewno powstanie czwarta edycja.

fot. Jakub Pyrzanowski

Inne

Ciekawe artykuły