REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ostra rywalizacja na zakończenie sezonu rowerowego

27 września w Światowym Dniu Turystyki, w Parzęczewie odbył się odwołany w maju etap III Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat”. Gospodarze – Starosta Zgierski i Wójt Parzęczewa, postanowili połączyć zaległy wyścig z piknikiem turystycznym na zakończenie sezonu rowerowego.

Oprócz przedszkolaków i osób jeżdżących amatorsko na rowerach, kolarze startowali w sześciu grupach wiekowych. Dużą atrakcją okazała się drużyna dwóch sołtysów wsi Chociszew, jednej położonej w gminie Parzęczew, a drugiej w gminie Żelechlinek, którzy wystartowali na rowerze typu tandem. Sołtys parzęczewskiego Chociszewa – Bogdan Wydrzyński, nie chcąc „wyprzedzić” jadącego gościnnie Zdzisława Pawlika, jechał jako drugi tandemista. 

Łącznie wystartowało 121 zawodników. Najstarszym był 84-letni Mieczysław Frankowski z Łodzi, dla którego był to już kolejny start w naszym maratonie, a najmłodsza okazała się Jagoda Łukasiak, niespełna 2-letnia mieszkanka pobliskiego Mikołajewa. 

Tegoroczny parzęczewski etap gościnnie odwiedziło wielu znamienitych kolarzy i trenerów, którzy przed laty wygrywali wielkie toury: Jan Kudra, mistrz kolarstwa i dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne, Lucjan Józefowicz wielokrotny mistrz Polski oraz olimpijczyk z Tokio z 1964 roku. Nie zabrakło także Kazimierza Bukszyńskiego – ojca Piotra Bukszyńskiego, który na początku świetnie zapowiadającej się kariery kolarskiej zginął w wypadku samochodowym. Panowie swoją obecnością nie tylko uświetnili ten etap „Tour de Powiat”, ale także dawali przykład młodym kolarzom, przypominając znane powiedzenie, że „trening czyni mistrza”. 

W ramach obchodów Dnia Turystyki odbył się również marsz nordic walking. Najszybciej 5-kilometrową trasę pokonała Iwona Nowakowska z czasem niecałe 43 min. Wśród kolarzy, na pierwszych miejscach na podium, w swoich grupach wiekowych, stanęli: Piotrek Matejczuk (gr. A przedszkolaki), Bartek Rutkowski (gr. B szkoły podstawowe), Erwin Misztela (gr. C szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne), Dominik Omiotek (gr. D wiek 20 – 39 lat), Tomasz Gawroński (gr. E wiek 40 – 59), Radosław Myszkowski (gr. F masters od 60 roku życia) oraz Lidia Pyciarz (gr. F kobiety OPEN). 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu