REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ostrożnie nad wodą

Synoptycy zapowiadają, że sierpień ma być zdecydowanie cieplejszy niż lipiec. Lepsza niż dotąd aura sprzyjać będzie kąpielom. Brak wyobraźni i brawura mogą jednak doprowadzić do tragedii. Od początku wakacji na terenie całej Polski utonęło co najmniej 87 osób. W porównywalnym okresie ubiegłego roku w całym kraju odnotowano 193 przypadki utonięć. Zauważalny spadek liczby zatonięć ma zapewne związek z niesprzyjającą kąpielom aurze.

Mimo to policja apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą. Chęć wejścia do wody po wypiciu alkoholu, długim opalaniu czy w miejscu do tego nieprzeznaczonym często bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

Do większości tragedii dochodzi przez lekkomyślność pływających oraz lekceważenie obowiązujących przepisów. Pływanie po alkoholu, który skłania do brawury, obfitym posiłku, długiej kąpieli słonecznej, a także w miejscu nieznanym i niedozwolonym grozi utonięciem. Z tego powodu Policja apeluje, aby:

• korzystać tylko ze zorganizowanych, strzeżonych kąpielisk;
• rozsądnie oceniać swoje umiejętności;
• nie skakać na głowę do nieznanej wody;
• pełnić właściwy nadzór nad dziećmi;
• przed kąpielą i w jej trakcie nie spożywać alkoholu;
• nie wchodzić do wody po silnym nasłonecznieniu;
• sprawdzić sprzęt do pływania przed wypłynięciem.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a