REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Oświetlą nam wszystkie przejścia na drogach krajowych

Ponad 30 przejść dla pieszych na drogach województwa łódzkiego ma już dodatkowe oświetlenie poprawiające bezpieczeństwo przechodniów. Oprócz żółtego światła pulsującego przy znaku informacyjnym; "przejście dla pieszych" które pracuje przez całą dobę, od zmroku do świtu włączane są lampy oświetlające przejście i miejsca w którym piesi oczekują przed wejściem na jezdnię.

Modernizacje wprowadzane są przy okazji remontów dróg, a także w miejscach ocenianych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za mniej bezpieczne od pozostałych. Kryterium oceny były tu m.in. natężenie ruchu, widoczność, okolice szkół, miejsca poza terenem zabudowanym.

Dotychczas urządzenia poprawiające bezpieczeństwo pojawiły się w czternastu miejscach na DK 42 między Pajęcznem a Nową Brzeźnicą, na DK 72 między Łodzią, a Rawą Mazowiecką (8 szt.), na DK 12 od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z województwem mazowieckim (7 szt.) oraz na DK 74 między Żarnowem a granicą z województwem świętokrzyskim (2szt). Kolejnym miejscem gdzie zjawi się takie urądzenie jest Dobra Nowiny na DK 14.

Naszym założeniem jest wyposażenie wszystkich przejść dla pieszych na drogach krajowych poza terenem zabudowanym w takie zestawy w ciągu kilku najbliższych lat zapowiada Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego odziału GDDKiA

 

Inne

Ciekawe artykuły