REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Otwarty Trening Capoeiry w Zgierzu

25 lutego (w sobotę) o godz. 10:00 odbędą się bezpłatne lekcje i pokazy capoeiry – brazylijskiej sztuki walki. Dzień otwarty z capoeirą w sali gimnastycznej SP 4 (ul. Łódzka 2) organizuje Grupa Capoeira Łódź. 
 
Grupa Capoeira Łódź od ponad 3 lat prowadzi regularne treningi w Zgierzu. Jeśli jednak dotychczas nie mieli Państwo okazji zajrzeć na zajęcia – 25 lutego, w sobotę będzie ku temu okazja. 
 
A czym jest capoeira? To niezwykle widowiskowe połączenie sztuk walki, akrobatyki, śpiewu, tańca i gry na oryginalnych brazylijskich instrumentach. Została stworzona przez afrykańskich niewolników w Brazylii w XVI wieku, jako sposób na walkę o wolność. Dopiero w latach 20-tych ubiegłego stulecia zyskała status pełnoprawnego sportu.
 
Ćwiczący ustawiają krąg roda (czyt. hoda), a do środka wchodzi dwóch graczy – bo capoeirę się gra, a nie walczy. Gra polega na płynnych, dopełniających się ruchach, przypominających uniki, uzupełnianych o efektowne akrobacje: salta, gwiazdy, czy zaprzeczające grawitacji obroty i kopnięcia w powietrzu. Brzmi skomplikowanie? Ci, którzy regularnie chodzą na zajęcia w Zgierzu wiedzą już, że niekoniecznie.
 
Zapraszamy na otwarty trening wszystkich zgierzan – małych i dużych. Capoeirę można ćwiczyć bez względu na wiek, płeć, czy kondycję fizyczną. Ćwiczy się w miarę swoich możliwości. Można też przyjść popatrzeć, ale radzimy zabrać sportowe buty na jasnej podeszwie i luźny strój, bo warto spróbować capoeiry. Będziemy uczyć podstaw, którym podoła każdy – od malucha do seniora.
 
Wśród uczestników rozlosujemy karnety na darmowe zajęcia oraz zestawy płyt DVD.
 
Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na stronach:
 
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a