REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pandemia a dbanie o zdrowie – sprawdź, dlaczego warto wybrać trenera online

Pandemia koronawirusa zmusiła rządzących do zamknięcia ośrodków, w których – ich zdaniem – wirus najszybciej się rozprzestrzeniał. Na liście tego typu punktów znalazły się również siłownie, przez co regularnie ćwiczący stracili niejako możliwość dbania o formę, a tym samym o zdrowie. Trenerze jednak wychodzą naprzeciw wszystkim, którzy chcieliby ćwiczyć z ich pomocą w domowym zaciszu. Dlaczego warto zdecydować się na treningi personalne przez internet?

Forma w czasach pandemii

Zamknięcie siłowni mogłoby okazać się jedynie krótkim epizodem, jednak wszystko wskazuje na to, że potrwa ono nieco dłużej. Obecnie rząd szykuje się do zamknięcia niemal całej gospodarki, zatem na próżno oczekiwać, że siłownie zostaną otwarte za tydzień lub dwa. Tymczasem wiele osób zostało obecnie bez dostępu do specjalistycznego sprzętu, z pomocą którego kilka razy w tygodniu walczyli o lepszą formę. Zachowanie jej jest dziś bardzo trudne, gdyż większość czasu spędzamy obecnie w domu – wielu z nas nawet pracuje zdalnie, przez co wyjścia na zewnątrz zostały ograniczone do minimum. Brak codziennego ruchu bardzo negatywnie wpływa na naszą sylwetkę, ale i na nasze samopoczucie, na które dodatkowo oddziałują informacje o rozwoju epidemii. Samemu jednak ćwiczy się bardzo trudno, gdyż brakuje nam motywacji, dzięki której moglibyśmy poświęcić codziennie trochę czasu na ćwiczenia. Dodatkowo większość z nas nie wie, w jaki sposób należy ćwiczyć, aby przede wszystkim sobie nie zaszkodzić. Chodząc na siłownię możemy przecież liczyć na pomoc trenera, w domu zaś jesteśmy zdani sami na siebie. Na szczęście trenerzy personalni znaleźli sposób na to, aby móc pomagać nam nawet, gdy siłownie pozostają zamknięte. Otóż możliwe jest wykonywanie ćwiczeń pod okiem profesjonalnego trenera bez wychodzenia z domu i bez konieczności bezpośredniego kontaktowania się z nim.

Trening personalny przez internet

Trenerzy personalni proponują wszystkim, którzy chcieliby zachować formę w czasach pandemii, treningi personalne przez internet (więcej pod adresem https://misterholister.pl/trening-personalny/). Jak to działa? Za pomocą popularnych komunikatorów internetowych można połączyć się z trenerem, który po pierwsze zbierze wszelkie potrzebne informacje odnośnie naszych treningów i celów, a następnie wyznaczy nam ćwiczenia i będzie obserwował nasze postępy. Trener personalny online może więc pomóc nam w naszym własnym domu, a potrzebny jest do tego jedynie odpowiedni sprzęt – komputer z mikrofonem i kamerą bądź smartfon. Dzięki tego rodzaju treningom możliwe jest kontynuowanie ćwiczeń, które zostały dla nas opracowane. Warto pamiętać, że nawet krótka przerwa w treningach może doprowadzić do tego, że zaprzepaszczone zostaną dotychczas osiągnięte efekty. Trener personalny online Misterholister oczywiście dopasuje formę ćwiczeń do naszych możliwości, a więc i do sprzętu, jaki posiadamy w domu. Może zalecić nam zakup specjalistycznych pomocy do ćwiczeń przez internet, jednocześnie kontynuując program ćwiczeniowy dostosowany do sprzętu, jakim dysponujemy.

Do trenera personalnego dobrze jest się także zwrócić, jeśli dotychczas nie ćwiczyliśmy bądź dopiero planowaliśmy zapisać się na siłownię. Planów poprawy formy nie warto odkładać na czasy po pandemii, gdyż nie wiadomo, kiedy one nadejdą. W praktyce o wiele lepiej jest ćwiczyć z trenerem w domu już teraz, dzięki czemu o wiele szybciej będzie można zauważyć efekty. Trener personalny, który udziela nam porad online to doskonały wybór dla osób, które dotychczas nie chciały udać się na siłownię, gdyż nie były do końca pewne swoich umiejętności i wstydziły się braku formy. W domowym zaciszu trener personalny z pewnością pomoże osobom niepewnym siebie, które pragną dbać o formę i o zdrowie. 

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na czas, w którym ponownie zostaną otwarte siłownie i wróci możliwość trenowania na świeżym powietrzu. Zanim jednak to nastąpi, warto zadbać o swoją formę w taki sposób, w jaki tylko jest do możliwe, dostosowując się do nałożonych restrykcji, czyli pod opieką trenera personalnego online. Taki trening z pewnością przyniesie efekty i pozwoli dbać o swoje zdrowie i kondycję w tych trudnych czasach. 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a