REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Samochody z wypożyczalni

O samochodach z wypożyczalni krąży wiele plotek, warto jest rozwiać wątpliwości. Standardy usługi wynajmu aut są podobne na całym świecie, nie tylko w Unii Europejskiej czy szeroko pojętej Europie. Polskie wypożyczalnie samochodów doskonale dorównują światowym korporacjom, które wygrywają z konkurencją możliwościami realizacji wynajmu.
 

Ceny, stawki i oferowana jakość

Jakość obsługi wypożyczalni, jakość udostępnianych samochodów ma ścisły związek z ceną. Stawki dobowe za wynajem auta są mniej więcej ujednolicone. W zależności od tego jakiego samochodu szukamy, w jakim terminie i na jaki czas warto zajrzeć do lokalnej, niewielkiej i mało znanej wypożyczalni lub też poszukiwać oferty wypożyczalni o marce znanej na całym świecie.
 

Dla kogo przeznaczone są samochody z wypożyczalni

Flota pojazdów wypożyczalni może mieć różnych odbiorców. Wiele wypożyczalni specjalizuje się w obsłudze wybranej grupy odbiorców. Niektóre stawiają na samochody zastępcze, inni dedykują swoja ofertę firmom, a jeszcze inni starają się zadowolić wszystkich odbiorców rynku. Warto zwrócić uwagę, iż szereg wypożyczalni jest ściśle profilowana skupiając się wyłącznie na samochodach dostawczych czy ciężarowych, a nawet przybywa wypożyczalni wyłącznie kamperow, przyczep, czy pojazdów specjalnych. Biorąc pod uwagę kryterium odbiorców można podzielić ich grono na dwie zasadnicze grupy – klientów indywidualnych i klientów biznesowych.
 

Samochody dla firm

Oferta dla biznesu w wypożyczalniach to głównie propozycja wynajmu długoterminowego ale nie tylko. W wielu firmach zapotrzebowanie na dodatkowy samochód występuje sezonowo, nieoczekiwanie. To właśnie nieprzewidywalne lub pojedyncze potrzeby sprawiają, że firmy decydują się zamiast na zakup samochodu to wybierają wynajem. Oferta dla firm różni się nieco od oferty dla klientów indywidualnych. Dotyczy to stawek i zabezpieczeń, procedur wynajmu. Jeśli chodzi o koszty to w przypadku gdy firma korzysta na co dzień z wypożyczalni może liczyć na upust, rabat w przypadku wynajmu kolejnego pojazdu.
 

Samochody dla statystycznego Kowalskiego i Nowakowej

Poza samochodami dla biznesu warto wspomnieć o samochodach dla przeciętnego Polaka. Potrzeby mogą być różne, począwszy od ochoty na wyprawę terenówką przez auto na ślub po samochód na wakacje. Czasem wypożyczenie to jedyna opcja, czasem najlepsza z możliwych. Z uwagi na coraz pewniejsza i tańsza usługę wynajmu chętnie wypożyczamy samochody na przeprowadzkę, czy przewiezienie grupy osób itp. Wbrew pozorom zainteresowanie samochodami w wypożyczalniach jest bardzo duże. Nie musząc obciążać własnego samochodu możemy tanim kosztem zrealizować przewóz większych i cięższych rzeczy lub tez wybrać się w odległe miejsca. Co więcej samochody z wypożyczalni służą do zwiedzania i poruszania się podczas urlopu. Chcąc pozyskać klientów „wakacyjnych” wiele wypożyczalni podejmuje współprace z hotelami, pensjonatami lub operatorami wycieczek oferując swoje usługi w pakiecie taniej.
 

Samochody zastępcze

Samochody z wypożyczalni często służą jako samochody zastępcze, których koszty wynajmu są pokrywane z ubezpieczenia. Coraz więcej klientów korzysta z samochodów zastępczych. Ubezpieczeni mają możliwość skorzystania z wynajmu na czas, w którym ubezpieczony samochód jest naprawiany. To także usługa dla osób którym samochód został skradziony. To właśnie w ramach ubezpieczenia wypożyczalnie maja najwięcej klientów. W ramach tej usługi szereg wypożyczalni podejmuje stalą współpracę z ubezpieczycielami. Dzięki temu klienci ubezpieczeniowi stanowią spore grupę wszystkich korzystających z wypożyczalni.
 
 

 

 

 

 

 
Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność